Popüler Yeniler
Reklamlar

Varlık Fonu Değerlendirmesi!

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, "Türkiye Varlık Fonu'ndan sonra ekonomik işleyişte hiçbir şey eskisi gibi kalmayacaktır. Türkiye'nin ekonomik kaynaklarıyla beraber küresel oyuncu olarak dünya arenasına çıkışının ve nihayet ekonomik bağımsızlığımızın, güçlü, iddialı, rasyonel, tutarlı ve dengeli bir sistemle tüm dünyaya ilan edilmesi projesidir" şeklinde konuştu.


Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Türkiye Varlık Fonu'nun ardından ekonomik işleyişte hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını bildirerek, Fon'un Türkiye'nin ekonomik kaynaklarıyla beraber küresel oyuncu şeklinde dünya arenasına çıkışının ve ekonomik bağımsızlığının, güçlü, iddialı, rasyonel, tutarlı ve dengeli bir sistemle bütün dünyaya ilan edilmesi1 projesi olduğunu söyledi.

Canikli, yazılı açıklamasında Türkiye Varlık Fonu'yla alakalı değerlendirmeler yaptı.

Türkiye Varlık Fonu'nun kamunun donuklaşmış varlıkları üstünden likit kaynaklar üreterek, büyük, stratejik ve teknolojik yatırımlar için uzun vadeli finansman oluşturacağı sinyalini veren Canikli, bunun, gelir getiren varlıkların gelirlerinin konsolide edilerek kaynak üretilmesi ve "çağ atlatacak" yatırımlara kanalize edilmesi projesi olduğunu söyledi.

Fon'un, "ekonomik sabotajlar ve saldırılara karşı sağlam bir kalkan oluşturma projesi" olduğunu belirten Canikli, "Türkiye'nin ekonomik kaynaklarıyla beraber küresel oyuncu olarak dünya arenasına çıkışının projesidir. Ve nihayet ekonomik bağımsızlığımızın, güçlü, iddialı, rasyonel, tutarlı ve dengeli bir sistemle bütün dünyaya ilan edilmesi projesidir." şeklinde konuştu.