Popüler Yeniler
Reklamlar

Trafik Cezalarında Zamlı Tarif Yolda!

Yılbaşından sonra yeniden değerleme oranına göre yüzde 3,83 zamlı olacak trafik cezaları vatandaşın korkulu rüyası olacak. 11 Kasım tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan "Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği"nde Maliye Bakanlığınca yeniden değerleme oranı yüzde 3,83 olarak netliğe kavuştu.

Buna göre, 1 Ocak tarihinden sonra trafik kurallarını çiğneyen sürücüler, ödemeleri gereken cezaları 2016 yılına göre 2017 yılında yüzde 3,83 oranında zamlı olarak verecek.

Yılbaşından sonra en düşük ceza, "taşıma sınırı üstünde yolcu alan" sürücülere 75 lira olarak verilecek. En fazla ceza, 14 bin 908 lira ile "geçici tescil belgesini basmak ve araç sahibine vermek üzere yetkilendirilen gerçek veya özel hukuk tüzel kişilerinden belirlenen usul ve esaslara karşı hareket edenlere" kesilecek.

Yetkisi olmadığı halde tescil plakası basanlar, 10 bin 383 lira ceza uygulanacak.

"Karayoluna, trafiği tehlikeye sokacak ve trafik işaretlerinin görülmelerini engelleyecek herhangi bir şey atan, döken, bırakan, karayolu'nun yapısına, güvenlik tesisleri ile trafik işaretlerine zarar verenlere, yerlerini değiştirenlere yada ortadan kaldıranlara" 427 lira para cezası verilecek.