Popüler Yeniler
Reklamlar

Kefillerden Tahsil Edilecek!

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), FETÖ operasyonları kapsamında kapatılan şirket için kefil olan ortak ve yöneticilerin mallarına el koyabilecek. Şirket borçlarının karşılanması için kefillerin varlıklarını alabilecek. FETÖ bağlantılı şirketlerin kefil olduğu borçlarda, borcun asıl alacaklı ya da diğer kefilden alınması şeklinde ilerlenecek. 678 sayılı kanun hükmünde kararname (KHK) ile Başbakan Yıldırım tarafından belirlenen Cazibe Merkezleri Programı’na ilişkin düzenleme yapıldı. Kalkınma Bankası, bu program için görevlendirildi. Bankanın kaynağı, yatırımlarda arsa temini, altyapı ve bina inşaatı vb. işlerde kullanılacak.

GREV ERTELEMESİ

Banka, yeni yatırımları bir yana yarım kalmış veya sermayesi olmadığı için işletmeye geçememiş tesislerin de ekonomiye kazandırılması için yardım niteliğinde olacak. Bu yardımdan, belediyeler, il özel idareleri ile kamu kurumları da faydalanabilecek. Düzenlemeyle milli güvenliği, 

Büyükşehir belediyelerinin şehir içi toplu taşıma ile bankacılık faaliyetlerinde ekonomik ve finansal istikrarı bozuyor olan kesinleşmiş, kabul edilmiş veya başlamış olan grevler ertelenebilecek. Bakanlar Kurulu, bu grevleri 60 gün boyunca erteleyecek.