Popüler Yeniler
Reklamlar

İŞKUR Yüz Güldürecek!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu; genç istihdamını kazanmak için hayata geçirdikleri proje kapsamında, 500 bin gence 1.502 TL maaş verileceğini söylemişti. Bu açıklamalara istinaden, 1.5 milyon kişiyi iş sahibi yapacak paketler uygulanmaya başlamıştı.

Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK), İŞKUR ve diğer sektör temsilcileri ile çalışarak İş ve Meslek Danışmanlığı’na alakalı Ulusal Yeterliliği tekrar yayımladı.

Sakarya Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (SAÜSEM), yeni yeterliliğe göre sınav yapacak. Bu bağlamda İŞKUR, mevcut 3533 İş ve Meslek Danışmanına ek olarak 3000 kadro sağlayacak. Totalde 6533 iş ve meslek danışmanı iş arayanlara yardımcı olacak.

SAÜSEM Personel Belgelendirme Koordinatörü Öğretim Görevlisi Songül Döğer konuyla alakalı olarak şöyle konuştu:
İŞKUR’da istihdam edilen İş ve Meslek Danışmanlarının genelinin belgelendirilmesi tarafımızdan gerçekleştirildi. İş ve Meslek Danışmanlığı sınavına lisans mezunu herkes katılım gerçekleştirebiliyor. 4 senelik lisans diploması dışında hiçbir eğitim şartı yok. Sınav teorik ve performans (uygulamalı) olmak üzere iki şekilde gerçekleştiriliyor. Yeni revizyon ile beraber performans sınavı içinde üç farklı etkinlik ile sonlanacak.