Popüler Yeniler
Reklamlar

Forex Gündemi

Gündemde piyasalarda ABD ve İngiltere'nin enflasyon rakamları görülüyor. Enflasyon rakamları bu iki ülke için beklenenden yüksek olduğu belilendi. Beklenmedik bir gelişme olmadığı sürece Bank Of England bekleme politikasına devam ederek FED'den gelecek ana hamleyi bekleyebilir. Petrol fiyatlarındaki yükseliş gelişmiş ülkelerdeki maliyetleri etkileyeceğinden FED'i destekleyecek gibi duruyor. Bir çeyrek faiz artırımı uygulaması beklentisi olsa da piyasaları çok etkilemeyeceği öngörülüyor.

Piyasalarda asya seansındaki rakamlara göre açılış gerçekleştirilecek. Çin'de ihracat ve ithalat şiddetli bir düşüş göstermişti. Bunun piyasalarda tedirginlik yaratması enflasyonun azda olsa toparlanması ile eşitlendi. ABD'de seçimleri Hilary Clinton'un kazanması düşünceleri fiyatlanmaya devam ediyor. Çin'in olası sorunlarına çözüm aramayışı piyasanın riskini yükseltiyor. Dikkat etmek gerekiyor.

Gün içinde ABD'den inşaat izinleri ve ruhsatlandırma takip edilirken Bölgesel FED üyelerenin konuşmaları izlenecek. İngiltere'de ise kazançlar izlenecek.