Popüler Yeniler
Reklamlar

Esnafı İlgilendiren Çalışma!

Başbakan Binali Yıldırım ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Çankaya Köşkü'nde gerçekleştirilen "KOBİ'ler İçin Nefes Kredisi Lansmanı'nda" açıklama yaptı. Başbakan Yıldırım açıklamasında yeni bir çalışmanın haberini verdi ve yakında herkese bildireceklerini söyledi.

Başbakan Yıldırım'ın açıklamasından bazı bölümler;

- 80 bin KOBİ'yi rahatlatacak, ihtiyacını karşılayacak mali destek sağlamış oluyoruz. 2017 senesi çok daha iyi olacak, hesaplarımızı bu şekilde yaptık. 

- Bu günlerde yaşadığımız küresel ekonomilerdeki dalgalanmalar petrolde kısıtlama konusunda yeni bir boyuta geçti. Bütün olanları takip ediyoruz. Bugün Ekonomi Koordinasyon Kurulu'nu toplayacağım.

* En başta söylediğim gibi firmalarımız güçlüdür. Türkiye güçlü ekonomilere dayanıyor. Verilen kararları milletimizle paylaşacağız. Gereken önlemleri alıyoruz.

- Türkiye bugün yaşadığımız koşullarını daha ağırlarını geçtiğimiz senelerde birkaç kez yaşadık. 2013 Gezi Olayları'nda benzer bir süreç yaşadık, 15 Temmuz'da bir felaketten ülke döndü. Bu krizleri de atlatıp geride bıraktık.

- Amerika seçimlerinin ardından dünyadaki özellikle gelişmekte olan ülkelerin tamamında olumsuz etkileri oldu. Bu etkilerin kalıcı olmadığını biliyoruz. Vatandaşlarımız sakin olsun geçecek.