Popüler Yeniler
Reklamlar

Emekliye Promosyon Açıklanacak!

Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bir televizyon programında soruları cevapladı. Bakan Müezzinoğlu, binlerce emeklinin takip ettiği ve beklediği promosyon ödemelerinde açıklama noktasına varıldığını  söyledi.

Müezzinoğlu, "Emeklilerin uzun zamandır beklediği bir konu. Gerçek rakamlar emeklimizi mutlu edecek rakamlar değil. Beklenti yüksek. Görüşmeler sona erdi. Zannediyorum, Başbakan tarafından bugün veya yarın açıklanacak" şeklinde konuştu.

Geçtiğimiz gün açıklanan asgari ücretle alakalı değerlendirme yapan Müezzinoğlu şöyle konuştu: "Asgari ücrette enflasyon hesabının da üzerinden bir rakam sunduk. Asgari ücret bu sene 1400 liranın altına inmeyecek. İşverene gelen 27 liralık eklenen bir yük var, enflasyon üzeri hesapta. O destek de aynen devam edecek. İşçi kardeşlerimizin taleplerini karşılamayı isteriz. Ama bu ücreti hükumet vermiyor, işveren veriyor. Ekonomik istikrar bozulmuyorsa büyüme geliyor." şeklinde konuştu.

17 BİN 20 KİŞİ GÖREVE İADE EDİLDİ

Kamudaki FETÖ operasyonları hakkında açıklamalarda bulunan Müezzinoğlu, "Totalde rakam 122 bin 777. İhraç 87 bin 228, açığa alınan 35 bin 549, iade olan 17 bin 20. Bakanlığımızda da 581 iade edildi" dedi.