Popüler Yeniler
Reklamlar

Emekliye Promosyon!

Yıldırım'ın bankacılarla gerçekleştireceği görüşmenin tarihi şimdilik bilinmiyor. Fakat buluşmanın kısa süre içerisinde gerçekleştirilmesi tahmin ediliyor. Bu görüşmede Başbakan Yıldırım, bankalardan emeklilere yönelik promosyon tekliflerini yükseltmelerini talep edecek.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, promosyonda 3 senelik dönem için, maaşı bin liranın aşağısında olanlara 120 lira, bin-2 bin lira aralığında olanlara 250 lira, 2 bin liranın üzerinde olanlara ise 450 lira rakamının meydana geldiğini bildirmişti.

 Fakat bankaların daha sonra bu tutarları yükselttiği, son teklifin de 'maaşı bin liraya kadar olan emekliler için 330 lira, maaşı bin-2 bin lira aralığında olan emekliler için 400 lira, aylık maaşı 2 bin liranın üzerinde bulunanlar için ise 450 lira' olduğunu söyledi

 Başbakan ile gerçekleştirilecek görüşmede bankaların bu rakamları da yükselttireceğine kesin gözüyle bakılıyor. Promosyonun sene sonuna kadar karara bağlanıp ödemelerinin Ocak ayında başlaması tahmin ediliyor. Başbakan Yıldırım, daha önce promosyonla ilgili "Çalışma bize geldiğinde devreye girip, kararımızı vererek sorunu halledeceğiz.

 Olabilecek en iyi şartları emeklilerimizin lehine sağlamak için gerekli gayreti gösteriyoruz" şeklinde konuştu. Bu konuşmalar, promosyon konusundaki umutları çoğaltıyor.