Popüler Yeniler
Reklamlar

Emekli Ödemeleri Başlıyor!

Sosyal Güvenlik Kurumunca yapılan açıklamada, kamuda memur olarak görev yapanların emeklilik ikramiyelerinin en çok 30 sene üzerinden hesaplandığı bildirilerek, "18 Ocak 2017 tarihinde kanununda gerçekleştirilen değişiklikle, 7 Ocak 2015 tarihinden önce aylık bağlanan memurlara 30 yılın üstündeki hizmetleri karşılığında da emekli ikramiyesi ödenmesinin önü açıldı. 

Düzenlemenin yürürlüğe girdiği 27 Ocak 2017 tarihinden önce ve 17 Mart 2017 tarihine kadar Sosyal Güvenlik Kurumuna yapılan başvuruların incelenmesi sonucu; 30 sene üstü hizmetleri için verilen ikramiye ödemeleri emeklilerin bankalardaki hesaplarına verildi. Emekli ve hak sahipleri, emekli ikramiyesi ödemelerini 21 Mart 2017 tarihinin ardından maaşlarını aldıkları banka şubelerindeki hesaplarından tahsil edebileceklerdir. 

Bu kapsamda bulunan ve açmış olduğu davanın hangi seviyede olduğu veya sigortalı hizmetleri ile birlikte hizmeti 30 seneden fazla olanların sigortalı hizmet sürelerinin incelenmesi, gibi sebeplerle işlemleri devam edenlere, inceleme sonuçlarına göre ödemeler yapılacaktır. Bu sebeplede de başvuru yapmış olanlardan incelemeleri sürenlerin ayrıca bir talepte bulunmalarına gerek yoktur" şeklinde açıklama yapıldı.