Popüler Yeniler
Reklamlar

Döviz Cinsinden Borçlanma Engellendi!

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği (FODER) 'in gerçekleştirdiği "FODER Gönül Elçisi Plaket Töreni"ninde boy gösterdi. Finansal okur yazarlığın yaygınlaştırılmasındaki katkıları yüzünden kendisine de plaket verilen Şimşek, törendeki konuşmasında finansal okur yazarlığın önemini belirterek, şunları aktardı:

"2008 senesinde hane halkının kur riskini bir anlamda ortadan kaldırmaya yönelik olarak bir yasaklama getirmiştik, hane halkının döviz cinsinden borçlanmasını engellemeyi başardık. İyi ki yapmışız, aksi halde bugün ciddi bir toplumsal kargaşa ve sorunla karşı karşıya olacaktık."

Konuşmadan sonra FODER Kurucu Başkanı Özlem Denizmen'in yaptığı "Evinizde finansal istikrar komitesinden kim sorumlu?" esprisine Şimşek de esprili bir cevap verdi.

Gülerek buna dikkatli cevap vermesi gerektiğini belirten Şimşek'in, "Esra Hanım'a bir bütçe tahsis ediyorum, aşıyor, ben de uyarıyorum sonunda bir şekilde sınırlıyoruz. Fakat evde ikizler ve erkek çocuk var biliyorsunuz, erkek olan her gittiği yerde araba istiyor, ben de diyorum ki 'Evdeki arabalardan getirelim yanımızda, verelim istediğinde. Kızlar benimle İngilizce konuşuyor, onların söylediği tek bir şey var; 'Baba pay money' (parayı öde)" cevabı salonda alkış tufanına neden oldu.