Popüler Yeniler
Reklamlar

Dolar Ne Kadar?

Dolar/TL siyasilerin "TL'ye dön" uyarısı ve gelişmekte olan piyasalardaki pozitif havaya paralel inişini devam ettirerek, 3.40'ın aşağısında iki haftanın en düşük seviyelerine inerken, piyasada dikkatler bugün açıklanması tahmin edilen Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) kararları ile Avrupa Merkez Bankası (ECB) toplantısının üzerinde. Başbakan Binali Yıldırım EKK sonuçlarını bildirmek amacıyla saat 15.00'te basın toplantısı düzenleyecek.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, kararların reel sektör, istihdam, bankacılık ve finans ile dış finansman boyutunu alakadar ettiğini, kararların içerisinde kısa ve orta vadeli düzenlemeler olduğunu ve kısa vadede gerçekleştireceklerini açıkladı.

ING Bank Özel Bankacılık Stratejisti Pınar Uslu, dolar/TL'nin hızlı bir şekilde 3.60 seviyelerine kadar çıkmasının ardından düzeltme hareketini de birlikte getirdiğini açılayarak, "Yabancıların TL'de açılan kısa pozisyonlarını kapatmaya başlamasının yanı sıra bireysel ve kamu dahil kurumsal bazı yerel yatırımcılardan da yoğun döviz satımı izlendi. Gelişmekte olan piyasalardaki toparlanma da gevşemede etkili oldu" şeklinde konuştu.