Popüler Yeniler
Reklamlar

Başbakan'dan Açıklama!

Başbakan Binali Yıldırım Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen "Bilişim Zirvesi 2016" programına katıldı. Başbakan Yıldırım Bilişim Zirvesi'nde bazı konuşmalar yaptı. Yıldırım yaptığı konuşmada bilişimde güncel bir modele geçiş yapılacağını bildirmenin yanı sıra siber saldırılar hakkında da çalışmaların yalnızca saldırı önlemek amacıyla olmayacağını ve caydırıcı önlemler de alınacağını söyledi.

Başbakan Yıldırım'ın açıklamasından kısa notlar;

* Operatörlerimiz Türkiye'nin her bölgesinde 3G erişimi sağlamışlardı. Bunun ardından 4.5G yapıldı.  5G'ye ve ötesiyle alakalı açılımları içerecek biçimde yerli ürünler için çalışmalar sürüyor. 31 Mart'ı 1 Nisan'a bağlayan gece 4.5G mümkün duruma kavuştu.

* Altyapı gereklidir ama yeterli olamayabilir. İkinci ve en önemli öteki konu da üst yapıdır. Bir adım öne geçirecek yenilikçi ürünlere milli ve yerli akıl teriyle geliştirilen ürünlere ihtiyacımız var. Teknolojiyi üreten ülke olmamız için bütün imkanları sağlamaya çalışıyoruz. 2023'te 10 büyük ekonomiden biri olma hedefimizi gerçekleştireceğiz. Ar-Ge'de 2023 hedefimiz gayri safi milli gelirimizin yüzde 2'sinin üstüne çıkmak.