Popüler Yeniler
Reklamlar

Asgari Ücrete Zam!

Asgari ücrette ilk toplantı, 6 Aralık’ta gerçekleştirilecek. 2017 yılında  6.5 milyon asgari ücretlinin maaşı yükselecek, tüm çalışanların maaşına eklenen AGİ’ye de zam yapılacak.


Önümüzde ki sene tüm çalışanlar zam alacak. Halen net bin 300 lira olan asgari ücret, önümüzde ki sene zamlanıyor. Bu sayede 6.5 milyon asgari ücretlinin geliri artacak. Asgari ücretteki yükseliş, çalışanların maaşına eklenen asgari geçim indirimini de arttıracak. Yeni asgari ücretin kararlaştırılması için geri sayım başladı.
 
İşçi, işveren ve hükumet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2017 yılında geçerli olacak asgari ücreti kararlaştırmak amacıyla 6 Aralık tarihinde bir araya geliyor. 

Önceki sene hükumetin 'asgari ücreti bin 300 liraya yükseltme' vaadinden ötürü işçi ve işveren arasında pazarlıksız geçen asgari ücret görüşmelerinin, bu sene rakamın net olmaması sebebiyle önceki senelerde olduğu gibi yoğun görüşmelerin ortaya çıkarması bekleniyor. Asgari ücreti, yasa gereği 5'er işçi, işveren ve devlet temsilcisi olmak üzere 15 kişiden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu kararlaştırıyor..