Popüler Yeniler
Reklamlar

Altından, Gümüşe!

Altın fiyatlarının yüksek ilerleyişi gümüşe olan ilgiyi çoğalttı. Fiyatların giderek yükseldiği altında kız isteme, nişan ve düğün gibi özel günlerin olmazsa olmazı, altın alyans, kolye ve küpeler yaşanan fiyat yükselişi sebebiyle yerini gümüş takılara bırakıyor.

Şık ve gösterişli olmasının bir yana fiyatları altına göre çok daha uygun olan gümüş takılar, hem işletmecilerin yüzünü hem de müşterilerin yüzünü gülümsetiyor. İşletmeciler düğünlerde takılan Trabzon hasır, küpe, bileklik, alyans gibi ürünlerin hem kaliteli gümüş hem de gümüş üstüne altın kaplama şekilde alıcılarına veriyorlar.

Gümüşe karşı çoğalan ilginin sektörü hareketlendirdiğini söyleyen Tesbihane İşletme Müdürü Özcan Turan, "Altın fiyatlarının çok fazla yükselmesi ve vatandaşlarımızın takıya olan merakı bizi bu gümüş sektörüne sevk etti" şeklinde konuştu.

Vatandaşların yoğun talebi olduğunu belirten Turan, "Sektörde oldukça güzel işler yapıyoruz ve geri dönüşlerimiz de oldukça iyi. Özellikle düğünlerde gelenler oluyor. Hanımefendiler çoğunlukla tercih ediyor" şeklinde konuştu.