Popüler Yeniler
Reklamlar

Altında Son Durum!

Altının gram fiyatı, geçtiğimiz gün ABD Başkanı Donald Trump'ın vergi reformu hakkında ki açıklamalarından sonra dolar endeksindeki artışa rağmen yurt içerisinde dolar kurundaki düşüşe paralel yüzde 1,6 değer kaybederek günü 145,8 liradan bitirdi.

Bugün de düşüş eğilimini devam ettiren gram altın saat 11.00 itibarıyla önceki kapanışın yüzde 0,7 altında 144,8 lira seviyelerinden işlem alırken, Kapalıçarşı'da çeyrek altın 237, Cumhuriyet altını 969 liradan alıcısıyla buluşuyor.

Altının ons fiyatı ise geçtiğimiz gün gördüğü en fazla 1.245 dolar seviyesinden başlayan gerilemesini bugüne de taşıdı ve şu saniyelerde yüzde 0,8 değer kaybıyla 1.222 dolardan alıcısıyla buluşuyor.

AA Finans Analisti İslam Memiş, hafta başından beri artış trendinde bulunan altınının ons fiyatının geçtiğimiz gün gerilemeye başladığını vurgulayarak, ons fiyatının 1.240 doların aşağısında kaldığı müddetçe düşüş eğilimini sürdürebileceği tahmininde bulundu.

Trump'ın güçlü dolar vurgusunun altının ons fiyatının sene başından bu zamana aralıklı olarak etkili olan artış trendine destek verdiğini belirten Memiş, teknik açıdan altının ons fiyatında 1.222 dolar seviyesinin destek konumuna ulaşabileceğini söyledi.

Memiş, altının gram fiyatında ise dolar kurunun yön üzerinde belirleyici olmayı sürdürebileceğine değinerek, olası artışlarda 150 lira seviyesinin güçlü direnç konumunda olduğunu söyledi.