Popüler Yeniler
Reklamlar

138 Milyarlık Yatırım!

Orman ve Su işleri Bakanı Veysel Eroğlu, 2019 bitene kadar bin 71 gölet ve sulama tesisi daha yapacaklarını söyleyerek, ''2003 senesinde yapmaya başladığımız sulama hamlesi ile sulanabilir arazilerimizin yüzde 73,3'ünü yani 62,3 milyon dekarını sulamaya açtık.'' şeklinde konuştu.

Artvin, Trabzon ve Rize'de organize edilen çeşitli programlara katılmak üzere geçen hafta bölgeye teşrif eden Bakan Eroğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, orman, su ve meteoroloji alanlarında muhteşem yatırımlara imza attıklarını aktardı.

Artvin, Trabzon ve Rize'de planlanan farklı programlara katılmak için geçtiğimiz hafta bölgeye gelen Bakan Eroğlu, AA muhabirine açıklamasında,orman, su ve meteroloji dallarında kesinlikle mükemmel yatırımlara imza attıklarını vurguladı.

Eroğlu, suyla ilgili 3 bin 144 tesisi Türkiye'de inşaa ettiklerini belirterek,''Hizmete aldığımız 3 bin 144 tesisin 320'si büyük baraj ve HES'tir. Artvin'deki Deriner Barajı, 249 metre ile Türkiye'de birinci, dünya genelinde altıncı yüksek barajdır. Karaman'da bulunan Ermenek Barajı 218 metreyle Türkiye'de ikinci, Avrupa'da sekizinci yüksek barajıdır. Aydın'da bulunan Çine Adnan Menderes Barajı kendi alanında Avrupa'da birinci, Dünya'da beşinci büyük barjdır'' şeklinde konuştu.