Popüler Yeniler
Reklamlar

10 Milyon Kişi İçin Hayat Daha Zor Olacak!

Canko, BDDK'nın kart sahiplerinin internette güvenli alışveriş yapmaları adına yaptığı düzenlemenin, tüketicileri korumak amaçlı iyi niyetli bir karar olduğunu belirtti.

BDDK'nın kararını, tüketicileri koruma amacı barındırdığından anlayış ve saygıyla karşıladığını söyleyen Canko, "Ama sonuç olarak Türkiye'de hali hazırda 57 milyon kart kullanımda. Bunların 25 milyon kişinin cüzdanında olduğunu biliyoruz. Sanal ve ticari kartlar hariç. Bu 25 milyon kişinin 10 milyonunun kartlarını internette kullandığını biliyoruz. Bu sebeple bu 10 milyon kişi için hayat biraz zor olacak." şeklinde konuştu

Canko, "Sonuçta hepimiz kart kullanıyoruz. Kartların internette kullanımıyla alakalı zaman zaman kötü olaylar yaşanıyor ama Türkiye tüm dünyada kartlı ödemeler bakımından en iyi sicili olan, en güvenli ülkelerden bir tanesi. Aslında Türkiye için biraz sert bir karar." dedi

REVİZYON YAPILSIN

BKM olarak, BDDK'dan, kararın bundan sonra kart alacak kişiler adına uygulanmasını talep ettiklerini açıklayan Canko, buna karşı eski kullanıcılara "kartınızı internette kullanıma kapatıyoruz, arzu ediyorsanız arayın açtırın" demenin eziyetli bir işlem olduğunu vurguladı.

Kart sahiplerinin isteklerini bankalara ulaştırmaları için 17 Ağustos tarihinde kadar süre olduğunu ve bankaların bu konuda çalışmalara başladığını açıklayan Canko, işlemlerini son güne bırakmamaları için vatandaşları uyardı.